Достапни линкови

logo-print

Нов министер за трговија на Јапонија


Јапонскиот премиер Јошихико Нода го наименува досегашниот портпарол Јукио Едано за нов министер за трговија. Досегашниот министер Јошио Хакиро поднесе оставка во саботата, по само 8 дена на таа функција, поради тоа што регионот околу нуклеарната централа Фукушима го нарече место на смртта.
XS
SM
MD
LG