Достапни линкови

logo-print

Полицајци нападнати во Грција


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Грчки анархисти синоќа извршиле серија напади врз органите за безбедност во центарот на Атина по вчерашните големи демонстрации во Солун против владината политика на строги мерки за штедење. Полицијата соопшти дека група од 20 млади со маски на лицата нападнале полициска патрола со молотови коктели и камења во централниот регион на Атина, потоа во близина на Министервтот за култура околу 40 лица ги нападнале специјалните сили на полицијата кои ја обезбедувале зградата. Полицијата употребила солзавец и успеала да ги растера напаѓачите.
XS
SM
MD
LG