Достапни линкови

logo-print

Камерун денеска ќе пристигне во Москва


Британскиот премиер Дејвид Камерун

Британскиот премиер Дејвид Камерун

Британскиот премиер Дејвид Камерун ќе се сретне со рускиот државен врв во Москва за да разговара за подобрување на односите и трговијата. Во соопштението од неговиот кабинет е наведено дека денеска за прв пат по 6 години британски премиер ќе ја посети Москва.
Камерун ќе биде придружуван од британски бизнисмени.
Односите меѓу Британија и Русија се влошија во 2006-тата година по контроверзиите околу смртта на поранешниот руски КГБ агент Аленксандар Лутвиненко во Лондон.
XS
SM
MD
LG