Достапни линкови

logo-print

Шведска лови осомничени за тероризам


архивска фотографија

архивска фотографија

Шведската полиција денеска уапси четири лица за во Гетерборг под сомнение за планирање и подготовки за терористички напади, јавуват новинските агенции. Полицијата не соопшти повеќе детали за апсењето. Апсењето следувло откако синоќа стотици луѓе биле евакуирани од зградата во Гетерборг по дојава за можна поставена бомба.
XS
SM
MD
LG