Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 луѓе загинале во нови напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека при дав одвоени бомбашки напади загинале најмалку 10 цивили. Првата експлозија се случила во близина на гарницата со Пакистан во областа Бармал каде загиначе 6 луѓе а 9 се ранети. Додека втората бомба експлодирала во северниот дел на провинцијата Кундуз.
XS
SM
MD
LG