Достапни линкови

logo-print

Пронајдени телата на киднапираните во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека 6 од 9 те киднапирани работници се пронајдени мртви, додека за останатите тројца се уште знаат каде се. Станува збор за работници што биле вработени во американска градежна компанија, кои во вторникот беа киднапирани во авганистанската провинција Логар. Според локалние валсти киднапирањето на странци и локално население е честа појава во Авганистан и од страна на бунтовниците и од криминалците.
XS
SM
MD
LG