Достапни линкови

logo-print

Џалил бара лојалистите на Гадафи мирно да се повлечат


Денеска истекува рокот што бунтовниците им го дадоа на подржувачите на соборениот лидер Моамер Гадафи да се предадат. Лидерот на Националниот преоден совет Мустафа Џалил денска побара од подржувачите на Гадафи да им дозволат на бунтовниците мирно да влезат во нивното упориште. Новинските агенции јавуваат дека бунтовниците синоќа почнале со нападите врз последните две упоришта на лојалистите на Гадафи, Бани Валид и Сирте.
XS
SM
MD
LG