Достапни линкови

logo-print

Десетици илјади луѓе му оддадоа почит на хокеарскиот тим


Русија, фановите на хокеарскиот тим на комеморативна церемонија

Русија, фановите на хокеарскиот тим на комеморативна церемонија

Десетици илјадници луѓе денеска присуствуваа на комеморативната церемонија во Русија за жртвите од авионската несреќа во која загина хокеарскиот тим Локомотив Јарослав. Меѓу пристуните беше е и премирот Владимир Путин. Авионот се урна при самото полетување, при што загинаа 43 луѓе, а само двајца ја преживеаа несреќата но се уште се во критична здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG