Достапни линкови

logo-print

На ЕП во кошарка денеска Македонија против Словенија


Лестер Бо Мек Кејлеб

Лестер Бо Мек Кејлеб

Македонската кошаркарска репрезентација денеска во 17 часот во Вилнус го игра вториот натпревар од Ф групата против селекцијата на Словенија. Македонија со максимални 6 бодови ја дели првата позиција во групата заедно со Русија. Словенија со 4 бодови е четврта, зад Грција која има 5, а пред Грузија и Финска кои имаат по 3. Македонија и Русија имаат обезбедено пласман во четвртфиналето. Поради повреди неизвесен е настапот на Тодор Гечевски и на Лестер Бо Мек Кејлеб. На другите два натпревара од групата денеска играат Финска против Грузија и Русија против Грција.
XS
SM
MD
LG