Достапни линкови

logo-print

Иванов испрати писмо со сочувство до Медведев


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов испрати писмо со сочувство до Претседателот на Руската Федерација, Дмитриј Медведев по повод авионската несреќа во Јарослав.
- Со длабока тага ја примив веста за авионската несреќа во Јарослав и искрено жалам за загубените животи во оваа голема трагедија. Во овие тажни моменти за Вас, за граѓаните на Вашата земја и семејствата на настраданите и повредените, но и на бројните навивачи на хокејската екипа „Локомотива Јарослав“, дозволете ми, од името на граѓаните на Република Македонија и од мое лично име, да Ви упатам изрази на длабоко сочувство“, стои во писмото од Иванов.
Во овие моменти на тага, се вели во писмото со сочувство до Медведев, нашите молитви се со Вас и семејствата на настраданите.
XS
SM
MD
LG