Достапни линкови

logo-print

Делегација на сиријската опозиција во Москва


Дамаск

Дамаск

Лидерите на сиријската опозиција на денешните разговори во Москва побараа од Русија да преземе поактивна и попозитивна улога во решавањето на кризата во Сирија каде што веќе неколку месеци траат протестите против режимот на претседателот Башар ал Асад. Официјална Москва се противи на нацрт резолуцијата во Обединетите нации за воведување санкции против сиријските власти кои со употреба на сила се справуваат со демонстрантите.
XS
SM
MD
LG