Достапни линкови

logo-print

Убиен судија во Валона


Во албанскиот град Валона претпладнето бил убиен судија од локаниот Суд, при силна експлозија на бомба поставена во неговиот автомобил, јави МИА. Полицијата соопшти дека станува збор за 35 годишниот судија Скердилајд Кономи. Албанскиот претседател Бамир Топи овој настан го оцени како атентат и мафијашки напад врз албанското правосудство.
XS
SM
MD
LG