Достапни линкови

logo-print

Нема повеќе да биде нападната турска хуманитарна помош


Турската морнарица ќе ги придружува бродовите со хуманитарна помош за Појасот Газа, изјави синоќа премиерот Реџеп Таип Ердоган во интервју за Ал Џазира.
- „Имам хуманитарна помош што ќе биде испратена таму. Нашата хуманитарна помош нема повеќе да биде нападната, како што се случи на бродот „Мави Мармара“, истакна Ердоган.
Портпаролот на израелското Министерство за наворешни работи Јигал Палмор истакна дека изјавата на Ердоган „не заслужува коментар“
XS
SM
MD
LG