Достапни линкови

logo-print

Обама најави план за отворање поголем број работни места во САД


Американскиот претседател Барак Обама обајви дека има план за отворање поголем број работните места во САД . Во обраќањето во Конгресот Обама кажа дека планираните отворања на работни места се во вреднсот од 450 милијарди долари. Намалувањето на невработеноста која сега изнесува 9,1 процент се смета како клчна во однос на шансите на Обама да биде реизбаран во 2012 та година.
XS
SM
MD
LG