Достапни линкови

logo-print

Советот за Безбеднсот на ОН ќе разговара за покренување мисија во Либија


Во Њу Јорк Советот за безбедност на Обединетите нации ќе го разгледува прашањето за покренување мисија во Либија. Намерата е да се помогне во спроведувањето на полициските и правосудните реорми и изборни подготовки.
XS
SM
MD
LG