Достапни линкови

logo-print

Билер утре ќе предаде должноста неговиот заменик


Командатот на миисјата на КФОР Ерхард Билер во Косово утре ќе му ја предаде должноста на неговиот заменик герерал Ехард Древс. Свечената церемонија ќе се одржи во Приштина каде што ќе присуствува и командантот на здружените сили на НАТО во Наполи адмирал Семјуел Локлир.
XS
SM
MD
LG