Достапни линкови

logo-print

Македонија на полувреме води против Грузија


Македонската кошаркарска репрезентација води во првото полувреме во натпреварот против Грузија со резултат од 29 спрема 26. Доколку Македонија денеска извојува победа ќе обезбеди место во 8- те најдобри во Европа. По натпреварот со Грузија, македонските репрезенативци ќе играат со Словенија и Русија.
XS
SM
MD
LG