Достапни линкови

logo-print

Бесими во посета на македонските војници во Сараево


Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска го посети македонскиот контигент во Сараево кој учествува во европската мировна мисија ЕУФОР, Алтеа. Бесими се сретна и со командантот на ЕУФОР генерал-мајор Бернард Баир од Австрија. Бесими изјави дека со контигентот Македонија придонесува за мир и стабилност во БиХ и дека со денешната посета на денот на Незавиноста испраќа порака до ЕУ и НАТО дека и во вакви денови кога се празнува во земјата, дава големо значење и придонес за меѓународните мисии и глобалниот мир.
XS
SM
MD
LG