Достапни линкови

logo-print

Гадафи демaнтира дека пребегал во Нигер


Поранешниот либиски лидер Момер Гадафи

Поранешниот либиски лидер Момер Гадафи

Поранешниот либиски лидер Момер Гадафи ги отфрли гласините дека ја напуштил Либија, порачувајќи дека никогаш нема да избега од земјата на своите предци. Во аудио снимка емитувана на телевизиската станица Алраи, Гадафи ја обвинил меѓународната заедница дека против него водел психолошка војна, објавувајќи дека тој пребегал во Нигер. Тој уште еднаш повторил дека НАТО ќе бил победен, а ги критикувал и новите либијски власти, оценувајќи дека станува збор за, како што изјавил, банда платеници и стаорци.
XS
SM
MD
LG