Достапни линкови

logo-print

Закана за бомба принуди авион да слета во Истамбул


Авион што летал од Исламабад за Манчестер принудно слетал во Истанбул откако добил закана за поставена бомба.Новинските агенции јавуваат дека авионот заканата ја добил додека летал над Бугарија, по што се вратил назад и слетал на меѓународниот аеродром „Ататурк“ во Истанбул.Се уште не е познато колку патници имало во авионот што сообраќал од Пакистан за Велика Британија.Пакистанската авиокомпанија соопшти дека откако ја добила заканата за бомба во авионот кој летал за Манчестер следувало и втора закана за бомба во авион кој летал кон Малезија. Вториот авион безбедно слетал во Куала Лумпур и сите 176 патници биле навремено евакуирани.
XS
SM
MD
LG