Достапни линкови

logo-print

Авионска несреќа во Русија


Руски авион денеска се урнал и потоа се запалил при што загаинале најмалку 36 луѓе јавуваат новинските агенции. Несреќа настанала при полетувањето на авионот во градот Јарослав, кој се наоѓа на околу 250 километри североисточно од Москва. Повеќе детали се уште не се соопштени.
XS
SM
MD
LG