Достапни линкови

logo-print

Националниот преоден совет бара соработка од Нигер


Либискиот Национален преоден совет итно бара погранична соработка од Нигер за да се спречи можно бегство на Моамер Гадафи од земјата. Претставникот на Советот за надворешни работи Фати Баја денеска изјави дека испратиле делагација во Нигер која ќе разговара со властите во земјата за целосно обезбедување на границите со цел да не им се овозможи на Гадафи и членовите на неговото семејство да ја преминат границата. Пред два дена голем конвој со оклопни возила со војници лојални на режимот ја поминале границата.
XS
SM
MD
LG