Достапни линкови

logo-print

Нови сведоци во судењето на Мубарак


 Мубарак влегува во судницата со болнички кревет

Мубарак влегува во судницата со болнички кревет

Судењето на египeтскиот претседател Хосни Мубарак продолжува и денеска со нови сведоци кои треба да одговараaт на прашања поврзани со смртта на стотици демонстранти во борбата да се симне Мубарак од власта. Мубарак на судењата доаѓа со хеликоптер во болнички кревет. На претресот во судскиот процес Мубарак ги негираше обвиненијата. Последните сослушувања се одржуваат зад затворени врати.
XS
SM
MD
LG