Достапни линкови

logo-print

Шефот на грчката дипломатија во посета на Србија


Грчкиот министер за надворешни работи Ставрос Ламбринидис денеска ќе престојува во Белград, каде што ќе се сретне со својот српски колега Вук Јеремиќ, а ќе биде примен и од претседателот Борис Тадиќ. Во рамките на својата балканска турнеја, шефот на грчката дипломатија во Белград доаѓа од Загреб, а утре ќе отпатува за Приштина, каде што ќе се сретне со косовскиот премиер Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG