Достапни линкови

logo-print

ОН им помагаат на либијските привремени власти


Обединетите нации соопштија дека им помагаат на либијските привремени власти во подготовките на првите слободни избори во таа земја по 42 годишно владеење на Моамер Гадафи. Претставник на Преодниот национален совет наведе дека новите власти ќе ја почнат транзицијата кон демократија со Декларација на слободата која ќе следува по освојувањето на Бани Валид, последното засолниште на Гадафи и по неговото апсење.
XS
SM
MD
LG