Достапни линкови

logo-print

Шефот на дипломатијата Попоски во Берлин


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, во рамките на дводневната работна посета на Германија, денеска во Берлин ќе има средби со група пратеници од Бундестагот. Попоски вчера се сретна со германскиот министер за надворешни работи Гидо Вестервеле и со државниот секретар за надворешна политика Кристоф Хојсеген. Во фокусот на разговорите беа билатерлната соработка и македонската евроатлантска интеграција, како и регионалните прашања.
XS
SM
MD
LG