Достапни линкови

logo-print

Казахстан го призна легитимитетот на либискиот Национален преоден Совет


 Претседателот Нурсултан Назарбаев

Претседателот Нурсултан Назарбаев

Казахстанското министертво за дворешни работи денеска го призна Националниот преоден совет за легитиме претставник на либискиот народ. Во соопштението е наведено дека денеска се сретнале заменикот министер за надворешни работи со новиот привремен претствник на либиското министертво за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG