Достапни линкови

logo-print

Украинци уапсени во Либија


Украина денеска соопшти дека либиските бунтовници кои сега се на власт уапсиле 19 Украинци кои биле осомничени дека се дел од снајперистите- платеници за режимот на Моамер Гадафи.Украинското министертво за надворешни работи соопшти дека украинската амбасада во Триполи е во контакт со локалните власти. Украинците кои се притворени во Триполи ги негираат наводите кои беа објавени од руска телевизија. Тие тврдат дека пред немирите во Либија биле работници во енергетскиот сектор.
XS
SM
MD
LG