Достапни линкови

logo-print

Шефот на дипломатијата Попоски во посета на Германија


Средба на Министерот за надворешни работи НР Никола Попоски со претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ во Загреб

Средба на Министерот за надворешни работи НР Никола Попоски со претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ во Загреб

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска и утре ќе престојува во работна посета на СР Германија.
Во рамки на посетата, министерот Попоски ќе оствари средба со својот германски колега Гидо Вестервеле. На средбата се очекува да бидат разменети мислења за политичките и економските односи и соработката меѓу двете земји, процесот на интеграција на Република Македонија во ЕУ и во НАТО, како и за регионалните и мултилатералните прашања.
XS
SM
MD
LG