Достапни линкови

logo-print

Американски авион излетал од писта при слетување во Отава


Во кандаскиот град Отава еден американски патнички авион кој превезувал 44 лица излетал од пистата при слетувањето. Според властите сите патници безбедно го напуштиле авионот и немало повредени. Авионот вчера полетал од американскиот град Чикаго.
Безбедносите лица соопштија дека пожарникарите испрскале голема количина на прена на горивото од авионот кое истекувало. Ројтерс пак објави дека наводоно на авионот му било оштетено десното крило.
XS
SM
MD
LG