Достапни линкови

logo-print

Строс Кан се врати победнички во Франција


Поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Строс Кан денеска се врати во Франција откако обвинението за сексуално насилство Судот во Њујорк го отфрли. Претходно Строс Кан поднесе оставка од фунцијата во ММФ веднаш по започнувањето на судскиот процес против него. Пред една недела судијата ги отфрли сите обвиненија против него откако обвинителите изразија сомнежи за кредибилност на сведочењето на собарката која тврдеше дека Кан се обидел да ја силува.
XS
SM
MD
LG