Достапни линкови

logo-print

Македонскиот парламент за состојбата на медиумите


Собранието на Македонија денеска ја почна расправата по информацијата за состојбата на медиумите. Оваа точка на дневениот ред беше предложена од опозицијата, чии пратенци оценија дека во Македонија владее медиумски мрак, се уништува професионалното новинарство, се бркаат новинари од работа и се затвораат медиумски куќи. Од друга страна пратениците од владејачките парти ги отфрлија ваквите обвинувања со забелешка дека тие не соодејствувале со реалноста во земјата.
XS
SM
MD
LG