Достапни линкови

logo-print

Откриен шверц на имигранти кај Струмица


архива

архива

Струмичката полиција синоќа приведе едно лице откако се обидело во неговиот автомобил да шверцува четворица имигранти, тројца Авганистанци и еден од Пакистан. Пред една недела на клучката на кај Удово, на патот Гевгелија Скопје, полицијата откри шверц на тројца Авганистанци од Грција во автомобил на двајца полициски службеници.
XS
SM
MD
LG