Достапни линкови

logo-print

Талибанците држат 30 деца како заложници


Пакистанските власти соопштија дека талибански милитанти во Авганистан земале како заложници околу 30 пакистански деца кои по грешка ја минале границата. Инцидентот се случил вчера, а пакистански претставници контактирале со авганистанската влада и побарале соодветни мерки за ослободување на децата.
XS
SM
MD
LG