Достапни линкови

logo-print

Почна регионалниот самит на Југоисточна Европа


Од еден од состаноците на лидерите на ЈИЕ

Од еден од состаноците на лидерите на ЈИЕ

Деветтиот состанок на лидерите на земјите од Југоисточна Европа ,,Современата уметност и помирувањето во југоисточна Европа,, под покровителство на УНЕСКО почна денеска на археолошкиот локалитет Виминациум кај Костолац во Србија. На еднодневниот состанок учествуваат претседателите на Србија, Албанија, Бугарија, Хрватска, Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, како и генералната директорка на УНЕСКО Ирина Бокова.
XS
SM
MD
LG