Достапни линкови

logo-print

Гадафи со нова порака


Либиските бунтовници го продолжија рокот кој им го дадоа на поддржувачите на Моамер Гадафи во градот Сирте, да се предадат. Рокот кој првично требаше да истече во сабота е продолжен за една недела.
Во последната аудио порака Гадафи тврди дека неговите поддржувачи нема да се предадат и дека тие што се борат против него ќе бидат победени. Информацијата дека постои нова аудио порака од Гадафи ја објави телевизијата Ал Арабија.
XS
SM
MD
LG