Достапни линкови

logo-print

Обама го одложи обраќањето во Конгресот на САД


Барак Обама во Белата Куќа на 31 Август

Барак Обама во Белата Куќа на 31 Август

Претседателот Барак Обама се согласи да го одложи говорот во Конгресот од 7 на 8 Септември на барање на конгресниот спикер Џон Бонер.
Причината е што на 7 е закажана телевизиска дебата на републиканските кандифати за номинација за Претседателските избори во САД во 2012. Обраќањето на Обама е во својство на неговиот предлог за креирање на работни места.
XS
SM
MD
LG