Достапни линкови

logo-print

Во Белград состанок на шефови на држави од Југоисточна Европа


Српскиот претседател Борис Тадиќ ќе има средби со претседателите на Македонија, на Хрватска, на Црна Гора, Ѓорѓе Иванов, Иво Јосиповиќ и Филип Вујановиќ. Во Белград тие ќе присуствуваат на состанокот на УНЕСКО на шефовите на држави од Југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG