Достапни линкови

logo-print

Уапсени осомничени за нападите врз седиштето на ОН во Нигерија


Нападот на седиштетото на ОН во Нигерија

Нападот на седиштетото на ОН во Нигерија

Нигериската разузнавачки служби соопштија дека уапсиле двајца осомничени за бомабшките напади врз седиштето на Обединетите Нации во Абуџа при кои загинаа 23 луѓе. Во соопштението е наведено дека двајцата осмничени се припадници на радилкалан исламистичка група наречена Боко Харам. Групата неодамна ја презема одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG