Достапни линкови

logo-print

Собранието во Словенија без претседател


Претседателот на словенечкото Собрание, Павел Гантар си поднесе неодповиклива оставка. Тој денеска ги извести претниците дека од утре престанива со претседавање на Парламентот. Пратениците во текот на наредната седница ќе треба да изберат нов претседател на Собранието.
XS
SM
MD
LG