Достапни линкови

logo-print

Специјалци на ЕУЛЕКС вршат истрага на северот на Косово


Специјалната полиција на ЕУЛЕКС, со подршка на КФОР, спроведува акција во областа на Зубин Поток на северот на Косово, соопшти портпаролот на ЕУЛЕКС. Целта била да се пронајдат сторителите на убиството на припадникот на косовската полиција на 26-ти јули.
XS
SM
MD
LG