Достапни линкови

logo-print

Силите лојални на Гадафи нема да го предадат Сирт


Поддржувачите на Моамер Гадафи ќе го отфрлат ултиматумот на бунтовниците да го предадат до сабота родниот град на Гадафи- Сирт. Портпаролот на Гадафи, Муса Ибрахим изјави дека достоинствениот и чесен народ нема да прифати ултиматум од вооружени банди.
Во меѓувреме, членот на Преодниот национален совет Али Тархуни изјави дека бунтовниците имаат јасна претстава каде се наоѓа Гадафи, додавајќи оти не се сомневаат дека тој ќе биде уапсен.
XS
SM
MD
LG