Достапни линкови

Почнува 68-от филмски фестивал во Венеција


Од отворањето на ланскиот фестивал во Венеција

Од отворањето на ланскиот фестивал во Венеција

Со проекцијата на политичката драма „Мартовски иди“ во режија на Џорџ Клуни, денеска почнува 68-от меѓународен филмски фестивал во Венеција. Во конкуренција за наградата „Златен лав“ ќе бидат прикажани 22 филма, од кои 5 се од американски автори, а по три имаат Франција, Италија и Велика Британија.
XS
SM
MD
LG