Достапни линкови

logo-print

Крвави протести во Сирија за Рамазан Бајрам


Лојалните сили на Башар Ал Асад

Лојалните сили на Башар Ал Асад

Отворен е оган врз демонстранти во неколку градови во Сирија, јавуват новинските агенции.Според активисти за човекови права, безбедносните сили денеска убиле најмалку 7 демонстранти, а десетина се ранети. Првиот ден од празникот Рамазан Бајрам со кој завршува месецотот на муслинманските пости во Сирија е добележан со бројни масовни протести против Режимот на претседателот Башар Ал Асад, Според податоците на активитите за човекови права до сега во протестите загинале над 2200 луѓе.
XS
SM
MD
LG