Достапни линкови

logo-print

Судир на воени авиони над Литванија


Литванското министерство за одбрана соопшти дека француски авион во НАТО се судрил во воздух со литвански воен авион. По судирот литванскиот авион експлодирал, но двајцата пилоти претходно успеале да се исфрлaт од леталото. Францускиот авион успел да слета во воена база во северна Литванија.
XS
SM
MD
LG