Достапни линкови

logo-print

Вујкото на Обама во притвор за возење во пијана состојба


Барак Обама

Барак Обама

Вујкото на американскиот претседател Барак Обама од Кенија е обвинет за возење во пијана состојба во сојузната држава Масачусетс, каде што е во притвор на имиграциските власти поради тоа што немал важечка виза. 67 годишниот Онјанго Обама бил приведен во минатата недела во градот Фрамингем. Полицијата наведе дека при апсењето запрашан дали сака на некого да му се јави Онјанго одговорил: ,,Мислам дека ќе ја повикам Белата куќа,,. Тој и е брат на Зеитуни Онјанго, тетка на американскиот претседател која во минатата година, по указот за депортација, доби право да остане во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG