Достапни линкови

logo-print

Семејството на либискиот лидер Гадафи се наоѓа во Алжир


Либискиот лидер Моамер Гадафи

Либискиот лидер Моамер Гадафи

Сопругата и трите деца на либискиот лидер Моамер Гадафи отпатувале за Алжир. Според алжирското министерство за надворешни работи тие вчера со автомобил пристигнале во земјата и неделава ќе биде поднесено барање за нивна екстрадација.
Во меѓувреме бунтовниците соопштија дека Хамис, еден од синовите на Гадафи загинал во немирите во близина на Триполи на 27 август.
XS
SM
MD
LG