Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат напорите за спасување на заробените кинески рудари


Звуци се слушаат од поплавениот кинески рудник во кој 22 работници се заробени од минатиот вторник. Медиумите јавија дека во понеделникот се слушнало тропање од цевка долга 280 метри која била избушена за снабдување на воздух до дното на илегалниот рудник во провинцијата Хеилонгјанг во северноистокот на Кина. Кинеската новинска агенција јави дека тројца рудари биле спасени во саботата а било извлечено и едно тело.
XS
SM
MD
LG