Достапни линкови

logo-print

Најмалку 28 загинати во бомбашки напад во Ирак


Најмалку 28 лица загинаа, меѓу кои и еден ирачки пратеник а десетици се повредени во напад на бомбаш самоубиец во најголемата сунитска џамија во Багдад.
Надлежните соопштија дека бомбашот ја активирал експлозивната направа за време на молитвите во неделата. Пратеникот Калид Ал Фахдави е меѓу убиените.
За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG