Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовници се откажаа од преговорите со силите на Гадафи


Либиските бунтовници се откажаа од преговорите со лијалните сили на Моамер Гадафи.„ Никогаш повеќе нема да преговараме со Гадафи, тоа сега е дел од минатото , изјави командантот на бунтовничката армија Салем Џерби за Ал Џезеира. Бунтовниците ги зазамеле положбите на 30 километри од родниот град на Гадафи Сирте. Откако престанаа преговорите се очекува да се водат жестоки битки во последното упориште на лојалните сили на Гадафи. Локацијата на Гадафи се уште е не позната и по шпекулациите дека тој побегнал во Алжир.
XS
SM
MD
LG